Lumekoristus Katuselt

Lumekoristus katuselt on talve saabudes töö, millega puutuvad kokku enamus majaomanikke, seda hoolimata katuse tüübist või kaldest. Katusele kogunenud lumevaip avaldab katusekonstruktsioonidele ohtlikult tugevat survet ning lumesula saabudes võib tekkida oht räästa alt läbi liikuvatele inimestele ja parkivatele autodele. Pool meetrit märga lund kaalub kuni 30-kraadisel katusel keskmiselt 160 kilo ruutmeetri kohta. Ehk siis 150 ruutmeetrisele katusele avaldab survet 24 tonnine raskus. See on mitu keskmist traktorit sinu katusel!
Ilmade soojenedes sulaveest tekkivad niiskuskahjud rikuvad hoonekonstruktsioone. Olukorras, kus kortermajade sulaveele ei ole ehitatud korralikku äravoolu, tekivad viimaste korruste kodudel veekahjustused.

Lumekoristus katuselt tuleks usaldada inimestele, kellel on kogemused, vastav turvavarustus ja kvalifikatsioon. Tuginedes kogemustele julgeme väita, et peamised defektid katustel on tekkinud seetõttu, et katuse hoolduse/lumekoristuse ajal on rikutud katusekatet.

Jääpurikate eemaldamine

Jääpurikad viitavad katusealuse ebapiisavale soojustusele. Lumi sulab läbi katuse väljunud soojuse tagajärjel ning veena mööda katust alla valgudes moodustuvad ohtlikud jääpurikad.

Vastavalt vajadusele paigaldame kõnniteedele ja majade ümbrusesse ohutustõkked ja -lindid. Vajadusel kasutame erinevaid renditavaid tõstukeid.
Jääpurikate eemaldamine ja lumekoristus katustelt – 24h ööpäevas. Sõlmime ka hoolduslepinguid.

“Õigeaegne lumekoristus katuselt tagab ohutuse ja hingerahu!”
“Riiklikud järelvalve asutused võivad määrata trahvi kuni 2000 euro ulatuses juriidilisele isikule, kuna iga majaomaniku kohustus on puhastada majakatused ja räästad lumest ja jääst!”