Lumekoristus

Lumekoristus katuselt on talve saabudes töö, millega puutuvad kokku enamus majaomanikke, seda hoolimata katuse tüübist või kaldest.

Miks on katuselt lumekoristus tähtis?

Katusele kogunenud lumevaip avaldab katusekonstruktsioonidele ohtlikult tugevat survet ning lumesula saabudes võib tekkida oht räästa alt läbi liikuvatele inimestele ja parkivatele autodele. Pool meetrit märga lund kaalub kuni 30-kraadisel katusel keskmiselt 160 kilo ruutmeetri kohta. Ehk siis 150 ruutmeetrisele katusele avaldab survet 24 tonnine raskus. See on mitu keskmist traktorit sinu katusel!
Ilmade soojenedes sulaveest tekkivad niiskuskahjud rikuvad hoonekonstruktsioone. Olukorras, kus kortermajade sulaveele ei ole ehitatud korralikku äravoolu, tekivad viimaste korruste kodudel veekahjustused.

Lumekoristus katuselt tuleks usaldada inimestele, kellel on kogemused, vastav turvavarustus ja kvalifikatsioon. Tuginedes kogemustele julgeme väita, et peamised defektid katustel on tekkinud seetõttu, et katuse hoolduse/lumekoristuse ajal on rikutud katusekatet.


Jääpurikate eemaldamine

Jääpurikad viitavad katusealuse ebapiisavale soojustusele. Lumi sulab läbi katuse väljunud soojuse tagajärjel ning veena mööda katust alla valgudes moodustuvad ohtlikud jääpurikad.

Vastavalt vajadusele paigaldame kõnniteedele ja majade ümbrusesse ohutustõkked ja -lindid. Vajadusel kasutame erinevaid renditavaid tõstukeid.

Jääpurikate eemaldamine ja lumekoristus katustelt.
Sõlmime ka hoolduslepinguid.

Esita päring

Email again:

Liitu Sunluna uudiskirjaga

Sunluna uudiskirjaga liitudes saad asjalikke nõuandeid, kuidas katust ja fassaadi hooldada nii, et see kestaks aastakümneid.

Tartu

Tähe 114, Tartu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Pärnu

Pärnu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Tallinn

Tallinn, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.