TSINGITUD PLEKK-KATUSE VÄRVIMINE

Katuse värvimine pikendab oluliselt teie katuse eluiga ja annab sellele värske ilme

Kui peokingade viksimist võetakse täna iseenesest mõistetava tegevusena, siis katustele kantava uue värvikihi vajadusest on täna veel vähe räägitud. Värske ilme andmisest palju olulisem on aga värvi kaitseomadused.

Sagedased on juhtumid, seda eriti plekk katuste puhul, kui meie poole pöördutakse olukorras, kus parim värvimise(loe:kaitse andmise) aeg on juba möödas. Paraku tuleb ette ka olukordi, kus värvimisega on lootusetult hiljaks jäädud, see toob kaasa planeeritust varasema katuse vahetamise, ehk oluliselt suuremad kulud.

Sunluna katuste värvimise meeskond vastab kolmele küsimusele, mida meie kümne aastase kogemuse juures kliendid reeglina küsivad:

– Mis juhtub, kui värvimine edasi lükata või üldse mitte värvida?

– Kui kaua püsib värv katusel, ehk millise intervalli tagant katuseid värvitakse?

– Kui palju maksab katuse värvimine?

Värvimine

Reeglina on tegu käsivalts katustega, esineb ka klassik- ning trapetsprofiili.

Tsingitud plekk-katuse osas ei saa olla küsimust, kas on vaja värvida. Tsingitud katuse peab katma värvikihiga! Värv kaitseb plekki UV kiirguse ja korrosiooni eest!

Tsingikihiga ülesanne on kaitsta metalli väliste mõjude eest. Heitgaaside, soolade ja sademete mõjul aga tsingikiht kulub, mille tagajärjel tekib varem või hiljem rooste ja augud.

Millal värvida tsingitud katust?

Paigaldades oli teie katusel 20-25 mikromi paksune tsingikiht, mille kulumise kiirus sõltub keskkonnaklassist. Näiteks mõõduka õhusaastega linnapiirkond kuulub klassi RC3, kus tsingi kadu aastas on 0,7…2,1 mikromit.

Üldjuhul soovitatakse värvida 2-6 aasta jooksul peale katuse paigaldamist. Juhul, kui soovite teada, kui palju on teie katusel alles kaitsvat tsingikihti, siis võtke meiega ühendust:

mõõdame TASUTA teie plekk katuse tsingikihi paksust!

Mõõtmiste tulemusel oskame hinnata katuse seisukorda ja seda, kuna hakkavad tekkima esimesed roostelaigud.

Kui kaua püsib värv katusel?

Oleme ainukesed Eestis, kes annavad oma töödele koos hoolduslepinguga 10 aastase garantii. Meie värvide toonid on sarnased matistunud tsingile. See tähendab, et olukorras, kus värv hakkab osaliselt kuluma, ei teki silma riivavaid laike. Juhul, kui värvikihi alla jäi eelmisest korrast piisavalt metalli kaitsvat tsingikihti, siis ei ole otsest vajadust katust tervenisti uuesti üle värvida hetkest, kui värv on siit-sealt kuluma hakanud. Ehk siis värvimisel tuleks arvestada umbes 15 aastast intervalli.