Vana Plekk-Katuse Värvimine

Vana plekk-katuse värvimine

Eelmise sajandi esimeses pooles kasutati Eestis katusekattena rohkelt inglise plekki Brand Swastika(pildid), mis oli väga hea kvaliteediga ja paksemad, kui tänapäeval paigaldatavad katuseplekid. Eesti linnades on alles tuhanded katused, mida katavad eestiaegseid plekid. Reeglina on need katused mõned korrad juba üle värvitud, kohati on tekkinud rooste, paljud on üleni roostes. Kindlasti ei ole nende pealmisel poolel alles kaitsvat tsingikihti.

Selliste katuste puhul tuleks hinnata olemasoleva korrosiooni ulatust ja katuse konstruktsioonide seisukorda. Juhul, kui lähima paarikümne aasta jooksul katuse rekonstrueerimist kavas ei ole, ja te soovite,

et Teie vana ja väsinud katuseplekk kestaks veel aastakümneid, soovitame kaaluda katusepleki värvimist UV ja korrosioonikaitset sisaldava värviga.

Isegi kui katus on täna suures osas roostes, pikendab kaitsev värvikiht selle eluiga vähemalt poole võrra. Veel ei ole hilja värvida! Eestiaegne plekk on paksem ja kui roosteauke ei ole veel tekkinud, siis võtke meiega kindlasti ühendust ja me tuleme hindame katuse seisukorda.

Kui kaua püsib värv katusel?

Sarnaselt uuematele tsingitud katustele anname ka vanemate ja roostes katuste värvimisele 10 aastase garantii koos hoolduslepinguga.