Lehtede koristus ja vihmaveesüsteemi hooldus

Veerenni hooldustööd on tähtsad sellepärast, et maja katusele sadanud vihmavesi saaks sujuvalt rennipidi maapinnale voolata. Kui aga veerenn on täitunud leheprahi, sambla, muda ja oksaprahiga, mille linnud ja tuul on katusele kandnud - ummistub äravool ja alguse saab probleemide kadalipp. 

Räägime lähemalt..

Seesuguseid muresid oleme oma silmaga näinud nii eramajadel kui ka suurtes kortermajades.

Ummistunud veerennid eramajade puhul tekitavad fassaadile vee kahjustust. Nimelt hakkab renni kogunenud vesi maapinnale voolamise asemel hoopis mööda renni äärt üle ajama. Ja nii satub rennis oleva prahiga segunenud must vesi voolama hoopis fassaadi peale. Mis tekitab omakorda järgmise probleemi - uuel kevadel on vaja teostada mitte ainult veerennide puhastutööd, vaid ka fassaadipesu. Topelt kulu Sinu rahakotile.

Kortermajade puhul on murekohaks aga äravoolutrappide ummistumine. Seda olukorda kirjeldab hästi vasakul pool illustreeriv pilt. Linnud kannavad kortermaja katustele oksaprahti, papist karbikesi jne. Need aga omakorda ummistavad äravoolutrapi ja nii saabki korteriühistu esimees peagi kõne murelikult ülemisekorruse elanikult, kellel on hakanud lagi tilkuma. Tavaliselt on selleks justnimelt katusel mure tekitav ummistunud äravoolutrapp.

Ennetustöödega suudad Sa ära hoida seesugused ahelprobleemid, mis tekitavad tegematajätmisel omakorda järgmisi pahandusi.

Soovitame iga paari aasta tagant kontrollida oma eramul või kortermajal äravoolusüsteeme.

Nii saad Sa hea ülevaate äravoolusüsteemide korrasolust, katuse üldisest seisukorrast ja pisiprobleemidki saavad juba eos lahendatud.

Vaatepildid, mis objektidel avanenud:

Esita päring lehtede koristusele

Email again:

Liitu Sunluna uudiskirjaga

Sunluna uudiskirjaga liitudes saad asjalikke nõuandeid, kuidas katust ja fassaadi hooldada nii, et see kestaks aastakümneid.

Tartu

Tähe 114, Tartu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Pärnu

Pärnu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Tallinn

Tallinn, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.