Teenused

Sunluna on spetsialiseerunud maja katuse ja fassaadi hooldustööde teostusele. 
Meie oskuslike töövõtete ja pikaajaliste teadmiste abil saab Sinu kinnisvara esteetiliselt kauni välimuse ja säilitab hooldatuna aastatepikkuselt oma väärtust turul.


Katusepesu

Sammal on katusematerjali suurim vaenlane, mille tekkides tuleks kiiresti tegutsema asuda. Esiteks paljuneb sammal soodsal pinnasel kiiresti ja nii teeb ta tubli hävitustöö Sinu maja katusematerjalile. Kui kiire reageerimise puhul on pikaajaline abi pesutööde teostusest, siis mure süvendes ei pruugi enam lahendus nii lihtne olla ja pole ilmselt mõtet mainidagi, et katuse täies ulatuses välja vahetamine on juba majanduslikult väga suur väljaminek.

${ ___('read_more') }

Katuse värvimine

Väliste mõjurite tõttu muutub ajas katusepind poorseks, mis omakorda tekitab hulganisti erinevaid probleeme. Ühelt poolt asuvad poorides elama samblaalgmed, mis niiskes keskkonnas kiiresti üle katuse levima hakkavad. Ja teiselt poolt poorse katusepinna sisse tekivad mikropraod, mis Eestile omase, temperatuuri kõikumisega katusematerjali lõhkuma hakkavad. Uus värvikiht katab poorid, muudab pinna siledaks ja nii pääseb vesi mööda katusekive ühtlaselt voolama veerenni.

${ ___('read_more') }

Fassaadipesu

Maja fassaad määrdub aja jooksul ümbritseva keskkonna mõjul, milleks on erinevad tegurid nagu näiteks -  puude, aasade ja maantee lähedus. Mustus kinnitub fassaadipinnale ja lisaks niiskusele tekib soodne kasvukeskkond sambla vohamiseks, mis jätab inetu väljanägemise Sinu kodu välisseintele. Õigete töövõtete ja vahenditega on mure aga kergesti lahendatav.

${ ___('read_more') }

Tänavakivipesu

Tänavakivi hooldamine kingib Sinu kinnisvarale esindusliku visuaalse välimuse, kuid  selle taga on ka VÄGA praktiline põhjus miks on  hooldamine määravalt tähtis.

${ ___('read_more') }

Lehtede koristus ja vihmaveesüsteemi hooldus

Veerenni hooldustööd on tähtsad sellepärast, et maja katusele sadanud vihmavesi saaks sujuvalt rennipidi maapinnale voolata. Kui aga veerenn on täitunud leheprahi, sambla, muda ja oksaprahiga, mille linnud ja tuul on katusele kandnud - ummistub äravool ja alguse saab probleemide kadalipp. 

${ ___('read_more') }

Pikenda katuse eluiga

Katuste värvimine eeldab teadmisi, vastava tehnika olemasolu ja oskust mõlemaid eeldusi kasutada. Oluline on valida Eesti kliimasse sobivate omadustega kvaliteetne katuse värv ja järgida värvitootja juhendit. Katuse värvimiseks puhastatakse eeltööna katuse pind oksa- ja leheprahist, peale mida eemaldatakse katuse pinnalt terasharja ja kraabitsaga lahtine ja pragunenud värv, vältimaks uue värvi peale kandmisel ebameeldivate olukordade tekkimist. 

Puhastusprotsessi kõige olulisem osa on kõrgsurvepesu. Ajapikku katusele tekkinud mustuse, soolade, õlide ja rasvade eemalduseks kantakse enne survepesu alustamist katuse pinnale ammoniaaki sisaldav spetsiaalne aine. Katuse pesule järgneb katuse loputamine ning katuse kuivatamine.

Liitu Sunluna uudiskirjaga

Sunluna uudiskirjaga liitudes saad asjalikke nõuandeid, kuidas katust ja fassaadi hooldada nii, et see kestaks aastakümneid.

Tartu

Tähe 114, Tartu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Pärnu

Pärnu, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Tallinn

Tallinn, Eesti
T: (+372) 5555 8730
E: karlmartin@sunluna.ee

Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat kogemust meie veebisaidil. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.